Jihomoravský Hodonín se na začátku června na dva dny zaplnil stovkami návštěvníků letního putovního festivalu s názvem Energie pro kulturu. V nabitém programu festivalu, který při svém čtvrtém ročníku opět podpořil místní i známé umělce, vystoupila například Ewa Farna nebo Cirk la Putyka s divadelní hrou HORÁČEK GEN XYZ. Vystoupili také Marcell, Thom Artway, Hoffmanovo divadlo, Divadlo Údif, Kujme Pikle Band, Duběnka a pro mladé výtvarníky byly připraveny workshopy na téma Exploze barev a Lesní divočina. V Hodoníně navštívilo festival ve dvou dnech 9. a 10. června více než tři tisíce osob.

Ve festivalovém areálu na ulici Legionářů v Hodoníně nechyběla ani Energy zóna, kde si malí i velcí návštěvníci hráli, tvořili, ale také vydávali energii na oranžových handbicích za bouřlivého povzbuzování okolí. Každý, kdo usedl na handbike Nadace ČEZ, mohl minutou jízdy podpořit Dům kultury Hodonín nebo Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín. Návštěvníci „festu“ plného energie podpořili obě organizace částkou 101 213 korun.

Jako poslední ručně šlápli do pedálů ředitelka CPR Lucie Ambrozková a ředitel DK Hodonín Petr Hruška. „Je nám ctí být součástí této skvělé akce a jsme velice rádi za podporu, které se nám díky ní dostalo. Využijeme ji pro naši tradiční akci Koncert rodin, která je takovou malou oslavou rodinného muzicírování,“ řekla Lucie Ambrozková. „Peníze využijeme na výměnu světel v Domě kultury. Děkujeme všem, kteří nám věnovali svou energii na handbiku,“ uvedl Petr Hruška.