Hobblík je postupovou přehlídkou amatérských činoherních a hudebních divadel a nejlepší soubor, kterým se stal DS Břetislav za inscenaci Naviděnou, sbohem, postupuje na celostátní přehlídku Divadelní Piknik Volyně 2022. Oproti tomu Mumraj! cílí na mladší publikum, neboť se jedná o krajskou přehlídku studentských ochotnických divadel s doporučením na celostátní soutěž Mladá scéna nad Orlicí.

Minulý ročník zažili lidé Zpěváčky Strážnicka v on-line podobě. Letos se akce konala naštěstí už naživo.
Famózní výkony, porota to měla těžké. Zpěváčci Strážnicka zazpívali opět naživo

Vedle velkého počtu účastníků se Hobblík a Mumraj! těšil také velké divácké návštěvnosti, což organizátory mile překvapilo:


“Jsme velmi rádi, že se tato významná akce vrátila zpět k nám na kulturák. Uvědomujeme si její důležitou komunitní rovinu, pro soubory je důležité se setkávat a dostávat zpětnou vazbu jak od kolegů z oboru, tak od odborné poroty. O to více nás překvapil i divácký zájem a mnohdy jsme museli před představením rozšiřovat hlediště, a to jsme opravdu nečekali. Věříme, že díky uvolněné atmosféře, doprovodnému hudebnímu programu a kavárně vznikla příjemná festivalová atmosféra a návštěvníci se k nám budou rádi vracet.” uvedla produkční festivalu Alena Truschingerová.


Akce, na které se podílí divadelní soubor Svatopluk, Dům kultury Hodonín a Studentský parlament Hodonín, se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha, ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové a starosty města Hodonína Libora Střechy.

Hobblík 2022. Detektivní komedie Osm žen od domácího Divadelního souboru Svatopluk.
Hobblík zahájilo Osm žen, detektivní komedie domácího Svatopluku

O výsledcích přehlídky rozhodovala odborná porota v čele s režisérem Josefem Morávkem. Vedle přímého postupu udělila i několik doporučení a dílčí ocenění za herecké výkonu, scénické řešení nebo režii. Doporučení na celostátní přehlídky Popelka Rakovník a Loutkářská Chrudim získalo divadlo Štěkátko z Opavy za představení Z pohádky do pohádky a na Mladou scénu v Ústí nad Orlicí doporučila porota Úplně nahé divadlo z Veselí nad Moravou za inscenaci Bo Ženy.

Již XXXI. ročník soutěže dětských zpěváčků lidové písně Vyletěla holubička zaplnil Městské kulturní středisko v Kyjově.
Vyletěla holubička 2022. Zpěváčci nebojácně zpívali písně z regionu Kyjovska