Diváci mají v rámci víkendu možnost zhlédnout osm celovečerních snímků. Festival zahájí exkluzivnípředpremiéra komediální road-movie Grand Prix Jana Prušinovského v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Štěpánem Kozubem.

Při zkoušce vynikla krása krojů.
Krása tradic. V Blatnici oblékli chlapci a děvčata uherskoostrožský kroj

Výrazné zážitky slibují výpravný životopis Josefa Myslivečka Il Boemo či provokativní Hranice lásky.Děti se v rámci festivalu mohou těšit na předpremiéru pokračování mimořádně oblíbené pohádkyPrincezna zakletá v čase 2. Na počest vracovskému rodákovi a výjimečnému umělci Josefu Somrovi promítáme legendární Žert (1968) Jaromila Jireše v nově restaurované verzi. Besedovat budeme s výraznými tuzemskými tvůrci, režisérem Tomaszem Wińskim či producenty Ondřejem Zimou, Jiřím Konečným a Janem Macolou.

Sobotní večer bude již tradičně patřit nejen filmům, ale také hudbě. Kapela Bert & Friends do Kyjovapřijede se snovým, extravagantním, pestrobarevným a přitom důmyslným popem. K tanci i poslechuzahrají zástupci nejlepšího svitavského festivalu Rosnička DJs Joshek a Ban Jarnet. Doplní je stálice Kyjografu PDCH.

Festival nabízí také animační dílny pro děti nebo zdarma pro osoby s mentálním postižením.

Letošní ročník se nese v duchu spolupráce, vedle doprovodného programu v kavárně Pražírna Kyjov nabízí Yalla bar koktejl Mamánek věnovaný hlavnímu protagonistovi filmu Princ Mamánek, který festival taktéž uvede. Letos exkluzivně připravil pivovar Mazák filmové pivo Kyjograf, které bude možné zakoupit nejen na festivalu samotném, ale i po celé republice.

“Čtvrtý ročník je vyjímečný v mnoha ohledech. Výběr filmů byl letos nebývale pestrý, přijedou skvělíhosté a také se nám překvapivě podařilo získat více peněz od sponzorů, což nám dává jistou dramaturgickou svobodu. Na malém městě se tak může konat kulturní akce, se kterou se běžněsetkáváme spíše ve větších městech. I nadále pokračují naše spolupráce s místními podniky a vinaři.Velkou radost máme z filmového piva Kyjograf, které pro nás navařil Mazák. Věřím, že si na festivalu přijde každý na své, ať už patři mezi filmové nadšence nebo si k nám jen zajde s přáteli na sklenku dobrého vína z Kyjova.” dodává ředitelka festivalu Alena Truschingerová.

Pro kompletní program a více informací navštivte náš web www.kyjograf.cz a sociální sítě.