Kromě hmotné pomoci pořádáme například také integrační aktivity, např. PUB QUIZ, které nabízí příležitost ověřit si znalosti, poznat nové tváře a zejména pobavit se ve společnosti. Organizujeme svépomocnou skupinu KALINA v Městské knihovně Hodonín (Pobočka Brandlova) a hlídání dětí pro ukrajinské rodiny v prostorách Multikulturního centra na ulici Wilsonova 9 v Hodoníně.

Naše svépomocná hlídací skupinka se těší velkému zájmu, stále máme plnou kapacitu. S dětmi tematicky tvoříme a v případě potřeby doučujeme aktuální učivo. Pro děti také organizujeme různé vzdělávací aktivity, jako je například návštěva hasičské zbrojnice v Hodoníně. Ke svátku Mezinárodního dne dětí plánujeme návštěvu Zoologické zahrady v Hodoníně s výukovým programem a chystáme se navštívit i Městskou policii Hodonín, aby děti mohly nahlédnout pod pokličku této profese.

Setkání, jaké tu ještě nebylo. Heligonkáři ze západních Čech přijeli do Kostic.
Setkání, jaké tu ještě nebylo. Heligonkáři ze západních Čech přijeli do Kostic

Také se zaměřujeme na intenzivní výuku českého jazyka ve spolupráci s místní jazykovou školou Martina Kočího. Máme nasmlouvané lektorky, které provádí studenty jednotlivými lekcemi s rostoucí obtížností. Našim cílem je dovést studenty k závěrečné zkoušce, a to státní jazykové zkoušce na úrovni A2 pro účely trvalého pobytu na území ČR.