Čtyřdenní maraton zábavy a veselí Svatovavřineckých slavností odstartoval už v pátek odpoledne. Na dvou scénách, na náměstí před radnicí i na sokolském stadionu, se vystřídalo mnoho kapel se svými interprety. Zábava pokračovala na obou místech i po celý další den.

V sobotu prošel městem průvod v dobových kostýmech, v parčíku vedle kostela měli své zázemí šermíři, lukostřelci a další, vše doprovázel jarmark se zbožím i pochutinami. Počasí však jak na houpačce. Navzdory dopoledním dešťovým přeháňkám přišlo na slavnosti do města opět mnoho lidí. Po slavnostním ceremoniálu povolení svatovavřineckého jarmarku a nálevu vín a jiných lektvarů začalo to pravé veselení se, hodování a radování .Odpolední program začal folklorním blokem s místními i přespolními soubory a vystoupeními folkových interpretů.Zábava pokračovala také na druhé festivalové scéně, na sokolském stadionu. Tam se v programu se představilo několik kapel a interpretů, mezi nimi Jaroslav Uhlíř, zpěvák a skladatel Marcell a Ben Cristovao se svými kapelami.

Neděle patřila tradičně chase a hodové zábavě.Stárci si v průvodu přišli pro své stárky a společně pak za doprovodu kapely prošli městem na náměstí k radnici, kde podle tradice požádali představitele města o povolení hodů a konání hodové zábavy. To se jim dostalo a mohla začít hodová zábava. Ta pokračovala ještě v pondělí "hodovými dozvuky" .

Slavnostní tečkou za hodovým veselím byly pondělní dozvuky. Dívky se tradičně převlékly do chlapeckých krojů a s vozem vyrazily napříč městem. Jejich jízda končila na Masarykově náměstí zábavou pro místní i přespolní.

Josef Horníček 

Město Hodonín

Byli jste i Vy na jedinečné akci a máte krásné fotografie? Zašlete nám je společně s textem na hodoninsky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.