Z Masarykova rodného města Hodonína vyběhli ráno sportovci TJ Sokol Praha – Krč se štafetovým kolíkem a českou vlajkou na 360 kilometrů dlouhou trať napříč republikou. Dvoudenní štafeta TGM Hodonín – Praha Lány 2020 symbolicky propojila Masarykovo rodné město s místy, kde T. G. Masaryk žil nebo která jsou spojena s jeho jménem. Štafeta končila druhý den v Lánech, místě prezidentova posledního odpočinku.

Ilustrační foto.
U Králíčkovy cukrárny v Kyjově opraví most

V sobotu odpoledne přijeli do Hodonína potomci Masarykovy rodiny ze Slovenska, Čech i Moravy a po celý den byli centrem pozornosti médií. Rodinu zastupovala paní Beata Končošová, praneteř Masaryka. Hosté si prohlédli stálou expozici v muzeu T. G. Masaryk a rodný kraj a nedávno otevřenou výstavu Setkali se s Masarykem. Setkání a prohlídky Masarykova muzea se zúčastnili také předseda Senátu Miloš Vystrčil, senátorka Anna Hubáčková, poslankyně  Jana Krutáková, kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze Erick W. Black a další hosté.

Současný stav chodníků na městském hřbitově v Hodoníně.
Najel do díry a vypadl z vozíku. Chodníky na hřbitově? I proplétání mezi kořeny

Při vzpomínkovém shromáždění u pomníku Masaryka se k nim připojil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. V projevech se řečníci zabývali především odkazem T. G. Masaryka pro současnost a demokracii. Shromáždění zakončily státní hymny Slovenské republiky a České republiky.

Josef Horníček