K vinnému sklípku na Slovácku neodmyslitelně patří dobré víno, moravské písničky a cimbálová muzika. To vám bude tvrdit nejeden zarytý folklorista. Omyl je ale pravdou. Cimbálovou muziku dokáže plně nahradit zkušený a veselý harmonikář nebo heligonkář.

O tom se mohli přesvědčit hosté v nedělním odpoledním pořadu s názvem ,,S Heligonkou na kus řeči", kde se představila harmonikářka a zpěvačka Martina Zavadilová. Pořad odstartoval seriál koncertů věnovaných harmonikám, heligonkám a samozřejmě interpretům, kteří na ně hrají. Celé odpoledne bylo protkané nejen lidovými písničkami ze Slovácka, ale interpreti zabrousili i do repertoáru dechových hudeb nebo dokonce skladeb rockových. Příkladem je známá písnička od skupiny Olympic ,,Skončili jsme, jasná zpráva."

Zdroj: Youtube

Pořadem vtipně provázel, hrál na heligonku, zpíval a bavil hosty Jan Grabec. Další koncert se uskuteční v neděli 19. března od 14.00 hodin opět ve velkém sklepě Vinařství Svoboda v Petrově. Tentokrát se můžete těšit na šoumenku Terezu Škrhákovou z Brna.