Na dokumentární film spojený s besedou o projektu, koloběhu vody v přírodě a možnostech i způsobech jejího zadržování v krajině v souvislosti s globálním oteplováním se v dopoledním a odpoledním programu přišlo podívat 250 diváků. Dopolední přednášku a promítání určenou pro školy navštívilo 210 žáků hodonínských základních škol. Odpolední projekce pak už byla otevřena veřejnosti, která zůstala i po skončení filmu a dotazovala se koordinátora projektu na detaily spojené s obnovou mokřadů.

Natáčení videoklipu k písni Nostalgie probíhalo v centru Berlína.
ROZHOVOR: Sebastian dorazí na Hodonínsko. Zahraje na Sjezdu Lhot a Lehot

V Národním parku Šumava již delší dobu probíhají práce na návratu vody do dříve vysoušených mokřadů. Poetický dokumentární film nejen o tomto úsilí Voda ztracená a vrácená zobrazuje jak s návratem vody krajina ožívá. Přináší rovněž svědectví o tom, že se do této obnovy zapojují i stovky dobrovolníků, kterým záleží na zdraví životního prostředí. Film obsahuje také unikátní záběry živočichů a rostlin obývajících mokřady. Je doprovázen originální hudbou Lenky Dusilové a Petra Ostrouchova. Režíroval ho Radek Plíhal.

Kino Svět v Hodoníně bylo 3. místem v České republice, ve kterém se dokumentární film promítal. Městská knihovna Hodonín tak představila další zajímavou akci v rámci projektu Udržitelnosti v knihovnách, do kterého je zapojená od roku 2021.