Třetí z kvarteta brněnských vil, je vila Löw-Beer. Je úzce spjatá s vilou Tugendhat a to nejen rozsáhlou zahradou, ale hlavně tím, že manželé Löw-Beerovi byli rodiči Grety Tugendhat.

Vilu manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930 navrhl architekt Ludwig Miese van der Rohe. Je zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Tajemství Skleněného pokoje. Slavná brněnská vila Tugendhatových bere dech

Alfred Löw-Beer tuto vilu zakoupil od dědiců původního majitele, zesnulého továrníka Morize Fuhrmanna za 290 tisíc korun v roce 1913.A jak už to tak bývá, opět tuto rodinu z Brna vyhnal nástup nacismu. Velmi poutavě o tom vypráví paní průvodkyně přímo na místě. Všem ji doporučuji navštívit.

Iveta Paličková

Vilu si nechal postavit brněnský textilní továrník Alfred Stiassni, který společně s manželkou Hermine oslovil jednoho z nejlepších brněnských meziválečných architektů Ernsta Wiesnera.
Vlasta Burian i Lída Baarová ve filmu. Vydejte se s námi do brněnské vládní vily

Vila Löw-Beer je přístupná celoročně, každý den kromě pondělí. Více informací najdou zájemci zde.

Löw-Beer byla úspěšná průmyslnická rodina s židovskými kořeny. Jejich nejúspěšnější firmou byla Moses Low-Beer, která za využití starých textilií vyráběla velmi výhodně textilie nové.