Turisté si mohli vybrat z tras dlouhých od pěti až do pětadvaceti kilometrů. Pěsmo nebo kolmo. Všechny trasy vedly přes magickou horu Svatého Klimenta. Na místě stojí poutní kostelík a doposud je pro návštěvníky velkým lákadlem.Trasy vedly hlavně lesem, to se podespalo na účasti cyklistů, kterých bylo jen patnáct. Ostatní šli pěšmo.

Letos nás však zradilo počasí. Již od brzkého rána bylo počasí pod psa. Pršelo a pršelo. Umoudřilo se až kolem poledne, přesto byla účast bohatá, přišlo přes dvě stovky lidí pocházejících ze 44 obcí a měst. Nechyběli turisté ze Slovenska, Severní Moravy a celé České republiky. 

Do cíle lidé chodili s kytkami v ruce, nejčastěji konvalinkami. Na jaře je příroda nejkrásnější. 

Bzenecký zámek zažil Májovou ochutnávku vín.
Víno v zámecké zahradě ve Bzenci lidem chutnalo. Bylo k mání sto padesát vzorků

Dvě turistky se nám ztratily. Přišly, až  ke konci akce. Šly pětadvacetikilometrovou trasu a trochu zabloudily, ale nakonec vše dobře dopadlo.  

Poprvé v historii byla opravdu bohatá tombola, kde nechyběly dobroty. Třistašedesáttri cen čítající elektroniku, květiny, poukazy na domácí produkty a hlavně úžasné dorty nazdobené v turistickém stylu.  Nechyběl dort se svatým Klimentem, kterému je zasvěcená zmínená hora ve Chřibech. Pro výherce to byla jistě zasloužená odměna. 

Stavění máje přihlíželi obyvatelé Kyjova.
Muzikanti ze Slováckého souboru Kyjov postavili májku. Žízeň zaháněli slivovicí

Těšíme se na další akci, kterou bude pochod Za krásami podzimu dne 24. září.

Miroslav Vaculík