„Máme určité typy, jak s finančním darem naložit a jakmile najdeme konkrétní řešení a vybereme, dáme vědět veřejnosti, na co byly peníze použity,“ potvrdila MUDr. Kamila Kotyková z Dětského oddělení Nemocnice Kyjov při setkání s organizátory této akce.

Vybrat se podařilo celkem 30.826,-. Lákadlem bylo vystoupení rockové kapely Artemis, pro děti skákací hrad, sanitka, malování na obličej, jízda na koni nebo vystoupení mažoretek.

„Když jsme sledovaly děti, jak se pobavily a z připraveného programu byly celé odpoledne nadšené, spokojené rodiče, naše očekávání se naplnilo na tisíc procent. Lidé se bavili, bavili se dlouho, za nás byla akce mimořádně vydařená,“ vysvětlil jeden z organizátorů Patrik Bognár, zástupce OVB Moraváci.

Podle odhadu se v areálu prostřídalo kolem jednoho tisíce lidí. OVB Moraváci současně vyjádřili ambiciózní nápad. Rádi by na úspěšnou akci v budoucnu navázali.

„Byli bychom moc rádi, aby to byl začátek a aby se akce každý rok opakovala,“ míní Miroslav Svinka, další z organizačního týmu, který přišel s nápadem předat výtěžek právě Nemocnici Kyjov.

Veronika Hollerová
tisková mluvčí Nemocnice Kyjov