Styl hudby krásně zapadl do malebného prostředí vinohradů a v kombinaci se zapadajícím sluncem a vínem to byla lahoda nejen proč uši, ale i čti a chuťové pohárky. Celý večer byl věnován významné osobnosti malíři Františku Cundrlovi, který se právě prostředím vinohradů rád nechal inspirovat ve své tvorbě.
 
Mám velkou radost, že jsem se akce mohla zúčastnit a že jsem alespoň několika větami mohla vyjádřit pochvalu, přivítat přítomné a zavzpomínat na významnou osobnost Strážnice docenta Františka Cundrlu. Opravdu tleskám za skvělou organizaci akce, která do tohoto prostředí opravdu zapadla,“ vyjádřila pochvalu sobotní akci starostka Renata Smutná. Na desítky návštěvníků čekalo útulné posezení u stolů, atmosféru dotvářelo zrovna zapadající slunce, promítání děl akademického malíře Františka Cundrly a pohárek vína z Vinařství Dobčák. „Myslím, že jsme si akci všichni užili,“ dodala starostka.

Hodů se stárci nevzdali, navzdory koronaviru
Hodů se stárci nevzdali, navzdory koronaviru

„Naší ambicí je dostávat do Strážnice výborné muzikanty. Tím i naše město získává punc hudební kvality. Za domu deseti let jsme ušli obrovský kus cesty a Strážnice se již stala v bluesovém světě respektovaným místem, ve kterém se potkávají hudebníci z celého světa,“ komentoval zdařilou akci Blues mezi vinohrady zakladatel skupiny WBand Walter Bartoš.

Bluesoví nadšenci se dočkali vystoupení rodinného tria slovenské skupiny Petra Börnerová band, která koncertuje po celé Evropě a hraje společně se světovými bluesmany. Poté je na pódiu vystřídala kapela WBand, která získala ocenění nejlepší Blues kapely v ČR. Závěrečný jam muzikantů byl třešničkou již tak vydařeného večera.

Eva Helísková