V deštivém nedělním ránu přivítali všechny zúčastněné jak zástupci pořádajícího MS, tak sbor zkušených rozhodčích pod vedením vrchního rozhodčího Vladimíra Kellnera. Za zvuku borlice nastoupilo celkem 24 psů a jejich vůdců, z toho 16 ohařů a 8 zástupců malých plemen. Po úvodním slovu organizátorů a veterinární prohlídce psů následovalo rozlosování psů do skupin a rozjezd, i s početnou koronou, do honitby.

Jednalo se o dvě skupiny ohařů, které posuzovali rozhodčí Karel Grandič, Jiří Studýnka, František Konečný a Aleš Ševčík. Skupinu malých plemen posuzovali rozhodčí Milan Křivák a Jaroslav Kuřitka. V těžkém, dvoudenním deštěm promočeném terénu, posuzovali především vrozené vlastnosti psů - nos, chuť k práci, hledání či slídění, zájem o stopu zvěře, chování po výstřelu, atd., ale i tzv. poslušnostní disciplíny, jako vodění na řemeni a poslušnost, vše dle platného Zkušebního řádu pro zkoušky loveckých psů z výkonu. Kromě plnění disciplín byly udělovány i cenné rady rozhodčích - zkušených kynologů pro práci vůdců a předávání vlastních poznatků z výcviku mezi vůdci.

Odpoledne se všichni účastníci zkoušek sešli zpět na chatě MS. Po teplém občerstvení nastoupili všichni zúčastnění k vyhodnocení celé akce. Výsledky byly následující: 22 psů absolvovalo v I. ceně, 2 psi ze zkoušek odstoupili.

Ve skupině ohařů se na prvním místě umístil pes POI Cir z Měnínského lesa, vůdce František Zahradníček, na druhém místě fena ČF Ester z Kyjovic, vůdce Radomír Salajka, na třetím fena NKO Kora Hastrmánek, vůdce Jaromír Gratcl.

Skupinu malých plemen vyhrála fena NK Eva Jelení záře, vůdce Jaroslav Malát, na druhém se umístila fena J (standart, hladkosrstý) Aura Z Jašíkovy zahrady, vůdce Miroslav Zipko Balaj, na třetím místě pes J (trpasličí, hladkosrstý) ARCHIBALD THE FIRST z Kamzičej lúky, vůdce Ing. Pavel Konečný.

Na závěr patří poděkování pořadatelům akce, jak zástupcům OMS Břeclav, tak MS Kostice za propůjčení dobře zazvěřené honitby a vytvoření výborného zázemí. Dále poděkování náleží sboru rozhodčích za korektní posuzování, a rovněž vůdcům psů za myslivecké vystupování a práci při přípravě jejich svěřenců na tyto a další zkoušky lovecké upotřebitelnosti.

S pozdravem Lovecké kynologii zdar

Zdeněk Růžička