Pálava je tak nádherné místo, že jsem se v loňském roce rozhodla se přestěhovat do Mikulova a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v poslední době. Stále prozkoumávám krásy Mikulova a Pálavy, přitom fotím a fotím. Nejčastějším objektem je pochopitelně zámek. Můj přítel je Rakušan a první české slovo, které se naučil, bylo zámek. 

Ke Dni matek vykvetl u mateřské školy strom Láskovník, na kterém visí srdíčka z lásky.
Květen, lásky čas. Děti v Kyjově vytvořily ke Dni matek strom Láskovník

Jedním z mých nejoblíbenějších míst v Mikulově je Svatý kopeček. Jednou v květnu jsme šli na krátkou procházku. Byli jsme venku snad hodinku. Měli jsme nepředstavitelné štěstí, protože pršelo a vysvitlo slunce, a tak jsem pořídila pár krásných fotek Svatého kopečku s duhou. To se mi zatím nepodařilo. Je to pro mě opravdu úlovek. 

Mám slabost pro rozkvetlé zámecké zahrady. Čekala jsem. že růžová zahrada už bude rozvetlejší, ale růže zatím spinkají. Tak jsme fotili rozkvetlé pergoly a květiny kolem cesty. Fotky se mi moc povedly. I když počasí vůbec nepřeje, tak příroda se ukazuje ve své nádheře.

Jaro je nejkrásnější a nejbarevnější roční období. Vše pučí, kvete a voní.
Pastva pro oči: voňavé květy hrají všemi barvami a rostou na každém kroku


Dalším mým favoritem je Náměstí, které jsem fotila snad milionkrát. Přítel se mi smál, že fotím zase, ale západ slunce nádherně osvítil Svatý kopeček, sloup i hrobku. To se nedalo nefotit. Fotky jsou mimořádné. Doplněno pohledem z jedné mikulovské kavárny, která sídlí v nádherné historické budovy se zvláštní atmosférou a pro návštěvníky a turisty nabízí nejlepší kávu s nejlepším výhledem. Procestovala jsem celý svět, ale lepší neznám.


Pálava je prostě nádherná. Svým duchem, historií, pohostinností, atmosférou a lidmi, kteří tady neumí být naštvani nebo nepříjemní, vábí a vábí… A Mikulov tu hraje PRIM!

Jarmila Vašulková