V Jihočeské Třeboni se na závěr roku konalo mistrovství republiky mužů v boxu, kam byl také za jihomoravskou oblast nominován tento mistřínský odchovanec a nastoupil ve váhové kategorii do 75kg. V boji o postup do finále boxoval s velmi zkušeným reprezentantem Dominikem Gloserem z BC Vítkovice, který má za sebou 150 utkání, z nichž 130 vyhrál a je mnohonásobným mistrem České republiky, účastníkem mistrovství Evropy a vítěz několika mezinárodních turnajů. Na toho mistřínský boxer nestačil a zápas prohrál ve 2.kole RSC. Mistrem republiky v této váhové kategorii se nakonec však nakonec stal ústecký boxer Miloš Bártl, který v současné době v této váhové kategorii dominuje.

V Zoo Hodonín se chystá vánoční nadílka u šimpanzů.
Rozzářené oči a blažený úsměv. Tak vypadají šimpanzi při rozbalování dárků v zoo

„Roky běží a povinností jen přibývá. Jako mladý student jsem své příležitosti dostal, ale promarnil. Teď se po letech v podobě nominace na Mistrovství republiky objevila příležitost poslední a já ji snad trochu využil. Teď už bych se rád v klidu věnoval jen trenérské práci a své malé dceří.“ svěřil se svým trenérům novopečený otec.

Jako jeho trenér to hodnotím jako pěkné zakončení Patrikovi kariéry zavodníka a hlavně věřím, že starší trenéry v brzké době plně nahradí.

 

František Janča

Box Club BC Mistřín