Kromě něj přijel na mši také františkánský kněz P. Felix Mária Žiška z Uherského Hradiště a P. Vojtěch Radoch, rodák z Ostrožské Lhoty, který působí v současné době jako kaplan v Přerově. I oni přijeli na sv. Antonínek na svých motorkách, které byly po celou mši svatou před oltářem. Hudebně doprovodila mši svatou Chapela z Frýdku Místku.

Pouti přálo také krásné počasí. Kromě motorkářů se přišly na Antonínek podívat také spousty návštěvníků. Stovky motorek různých typů byly pro ně velkým lákadlem. Motorky nové, starší, cestovní, ale i motokrosové a samozřejmě také veterány a tříkolky stály na parkovišti a na přilehlé louce.

Burácení motorů a vůně spáleného benzinu, tak to vypadalo v Ostrožské Nové Vsi v sobotu 4. května při srazu motocyklů Harley Davidson.
FOTO: Milovníci Harley Davidson rozburáceli své motorky v Ostrožské Nové Vsi

Po požehnání motorek vyrazili motorkáři na spanilou jízdu směrem na Lopeník. Z nápadu motorkářských poutí s žehnáním motorek se stala krásná každoroční tradice. Za jejím zrodem stojí Mgr. Hana Brigita Reichsfeld, členka společenství Ruah. Spolupořadateli jsou také františkáni a motorkářský klub Saint Anthony MC z Blatnice pod sv. Antonínkem.

  • Podívejte se na video
Zdroj: Youtube

Za příspěvek děkujeme.

VIDĚLI JSTE? V Kozojídkách pozor, v obci pokračuje oprava průtahu

Zdroj: Deník/Petr Turek