Žáci druhého stupně Základní školy T. G. Masaryka Šardice prožili v pondělí 7. 2. pěkný sportovní den na Olympijském festivalu v Brně.

Během celého dopoledne měli možnost si vyzkoušet různé zimní sporty, které jsou aktuálně k vidění na zimní olympiádě v Pekingu. Největší zájem byl o biatlonovou střelbu, běh na lyžích, bruslení, rychlobruslení a sjezd na snowboardu. Mnozí byli překvapeni náročností střelby do velmi malých terčů při biatlonu. O tomto sportu se dozvěděli více i díky setkání s reprezentantkou Veronikou Vítkovou.

Na začátku tohoto roku se konala  v budově Senátu České republiky v Praze vernisáž výstavy "Víra v tradici", která představila nemateriální statky zapsané na Seznamu nemateriálních statků Jihomoravského kraje z Hodonínska.
Šardické ornamenty fascinují! Do pražského Senátu je přivezli žáci místní školy

Během odpočinku při sportování měli žáci možnost u několika velkoplošných obrazovek držet palce našim sportovcům v Číně při jejich závodění.

Po celou dobu programu se o žáky starali dobrovolníci, kteří je vždy dovedli na sportoviště a zajistili potřebné sportovní vybavení.

Drobné upomínkové předměty i fotografie budou všem účastníkům z naší školy připomínat zážitky a vzpomínky na vlastní sportovní výkony a na hezky strávený olympijský den v Brně

Jitka Brhlová

ZŠ T. G. Masaryka Šardice

V pátek 4. února začal v brněnské Nové Zbrojovce Olympijský festival. Potrvá do 20. února.
Olympiáda v Brně. Skoky na lyžích i brusle. Festival láká na sport i osobnosti