Do átria rozhledny byla umístěna expozice stromu Oskoruše, který měl dříve své muzeum v obci Tvarožná Lhota. Dům, ve kterém muzeum sídlilo však už není v dobré kondici a nové muzeum je zatím v přípravě. Oskoruše proto našla své místo zatím právě na Travičné a spojení je to vskutku šťastné. Otvírací doba je zde totiž v letních měsících denně, včetně pondělků, kdy je všude jinde zavřeno.

Návštěvníci tak za jedno vstupné uvidí jak krásné výhledy z rozhledny - hrad Buchlov, vysílač Javořina, Vizovické vrchy a někdy i krásnou Pálavu a zároveň se dozví víc o místním fenoménu stromu oskoruše.


V okolí rozhledny jsou také nově vybudované singltraily, dálkové MTB okruhy spojující Strážnicko a Horňácko a pumptrack, které fungují pod značkou Trail of Life. Vede kolem ní Oskouršová i Dřevařská stezka a nedaleko vede páteřní cyklotrasa 46.

Pole pod rozhlednou se v roce 2018 změnila v krásnou louku, kde je vysazena bělokarpatská luční směs sesbíraná na vzácných orchidejových loukách Čertoryjí. Milovníci přírody tak mohou sledovat neobvyklou změnu krajinného rázu a zapojování bylinných pater v přímém přenosu.

Z Travičné se stal vyhledávaný turistický cíl díky tomu, že si na jednom místě přijdou na své všechni, turisté, cyklisté , milovníci bělokarpatské přírody i rodiče s dětmi, kteří mohou výlet ukončit na přilehlé salaši nebo se vykoupat v přírodní nádrži Lučina.

Otevírací doba rozhledny a expozice:

  • DUBEN, KVĚTEN 13.00 - 17.00 hod. SO, NE, SV
  • ČERVEN 10.00 - 18.00 hod. PÁ, SO, NE, SV - POZOR ZMĚNA!
  • ČERVENEC, SRPEN 10.00 - 18.00 hod. DENNĚ
  • ZÁŘÍ 13.00 - 17.00 hod. SO, NE, SV
  • ŘÍJEN 13.00 - 16.00 hod. SO, NE, SV

Martina Bílová,

Tvarožná Lhota