Medailové tažení zahájil tým mladších žáků (ročníky 2011-2013) na prestižním mezinárodním turnaji Prague Floorball Cup (12. – 14. května 2023). Naši hráči předvedli suverénní jízdu celým turnajem. Bez jediné prohry ovládli základní skupinu a následně přes vyřazovací zápasy dokráčeli až do finále, které neskončilo jinak než zlatými medailemi.

Další víkend, další zlato

Hned následující týden se vypravili naši Elévové (ročník 2012 a mladší) na jeden z největších turnajů své kategorie, brněnský turnaj O pohár starosty Sokola Brno I (20. – 21. května 2023). A opět z toho byl úspěch. Především díky velké produktivitě byli naši hráči jak v základní skupině, tak ve vyřazovací části naprosto dominantní, a opakoval se scénář z předešlého turnaje. Kluci v žádném zápase nenašli přemožitele, a zaslouženě zvedli nad hlavu pohár pro vítěze. Vše ještě podtrhla individuální umístění našich kluků v dovednostní soutěži a nominace jednoho z našich hráčů do all-star týmu turnaje.

Natáčení videoklipu k písni Nostalgie probíhalo v centru Berlína.
ROZHOVOR: Sebastian dorazí na Hodonínsko. Zahraje na Sjezdu Lhot a Lehot

Medailová jízda nekončí

Poslední květnový víkend probíhal florbalový turnaj Ostravské hry (26. – 28. 5. 2023), kterého se zúčastnil tým starších žáků (ročníky 2008 až 2010). A opět z toho byl medailový úspěch, tentokrát stříbrný. Hráči si díky své bojovnosti poradili s řadou silných soupeřů, a z 2. místa v základní skupině prošli přes všechna vyřazovací utkání až do samotného finále. V tom podlehli mistrům ČR z Vítkovic, a hrdě si tak pověsili na krk stříbrné medaile.

Úspěchy nás ženou kupředu

Všechny tyto úspěchy jsou vizitkou našeho klubu, jasným ukazatelem toho, že svou práci odvádíme výborně, a také motivací zlepšovat se stále dál, protože to stojí za to. Turnaje ukázaly, že náš klub má obrovský potenciál. Zásluhu na tom mají vedle hráčů a trenérů také rodiče, kteří nás podporují, jezdí s námi na turnaje a tvoří úžasnou atmosféru.

Podrobněji se o našem působení na turnajích dočtete na webových stránkách www.sskocov.cz