Nejen dračí lodě táhly, ale také dobré chutě místních restaurací, nabitý dětský program a hlavně skvělá atmosféra. 

Pravidelné účastníky letos doplnil tým Rebelek a Mokrých banditů. Do jedné z posádek také usedli hosté z Maďarského veslařského klubu a radnice z MosonMagyarováru.

Krásný babo-letní den vyustil podvečerní finalovou jízdou, ve které si to rozdali posádky G-monťáci, ReadyHeroes, Plusáci a Dobrý ročník. Tou nejrychlejší byla letos posádka Dobrého ročníku, pro kterou to již byl druhý drak, kterého posádka ukořistila za poslední roky.

Úžasná atmosféra vyvrcholila při vyhlašování vítězů, kterou si užila se svou doprovodnou písní a tancem každá z posádek.

Na své si také přišli hosté u stánků s jídlem, když mohli ochutnat dobroty z místní indické restaurace, výborného sushi či slovenských strapaček.

Více než dvě stovky krojovaných se zúčastnily dožínkového průvodu do kostela Panny Marie, kde byla děkovná mše svatá.
Dožínkový průvod prošel Strážnicí. Krojovaní dospělí i děti děkovali za úrodu

O dětský a doprovodný program se starali trenéři z projektu NA-STARTU, v rámci kterého dochází k všestranné sportovní přípravě dětí od 8 do 12 let.

Propojení pohybu, jídla a zábavy, je tím nejlepším způsobem jak si úžít sobotu. Tu si na akci u břehu řeky Moravy vychutnalo více než 2000 lidí a z toho asi 400 dětí.

Nyní se chystáme na další akci, kterou bude oslava veleúspěšného roku hodonínských veslařů, a to na náměstí 16.10.2021, kde zahrají od 4 hodin kapely NaBeat, Třísestrovský revajvl Banda a revajvl Horkýže Slyže. Tímto všechny hodoňáky i mimo hodonínské zveme na ukončení sezóny.

Filip Švrček

Děkujeme pořadatelům za jejich dnešní příspěvek. Konala se i ve vašem okolí zajímavá událost? Napište nám o ní a společně s fotografiemi zašlete na hodoninsky@denik.cz. Děkujeme!