Přítomní mohli zavzpomínat na své nejbližší, kteří již nejsou mezi námi a strávit příjemné chvíle s lidmi, které postihnul podobný osud. Slova povzbuzení se ujal host, děkan Římskokatolické farnosti Hodonín ThLic. Tomáš Koumal, kterému velmi děkujeme za krásná slova a modlitby. Součástí setkání bylo kulturní vystoupení v podání dětí našich sestřiček, které zahrály a zazpívaly, za což sklidily velký potlesk.

V předsálí byly vystaveny fotografie z činnosti mobilní hospicové péče, které mapují každodenní práci našeho týmu, který se stará o osoby v posledním stádiu života a pomáhá blízkým dochovat své příbuzné doma, v prostředí, kde to mají rádi.

Snímek je ilustrační.
Vyloučený lékař z Hodonínska zvažuje stížnost, tlačil na gynekologická vyšetření

Na památku této akce vzniknul strom života, na který všichni nalepili srdíčko se vzkazem pro ty, kteří již nejsou mezi námi. Těší nás velká účast na této akci a důvěra, kterou lidé vložili našemu týmu při péči o své nejbližší.

Mobilní hospicová péče je zdravotní službou Oblastní charity Hodonín, která pečuje o nemocné, u nichž přes vyčerpání všech léčebných možností vážné onemocnění pokračuje a prognóza je v řádu měsíců (takzvaní paliativní pacienti). Na základě jejich přání a ochoty pečující osoby mohou strávit poslední dny a týdny svého života doma.

Michaela Skálová, Oblastní charita Hodonín, děkujeme za příspěvek