Vedle dokumentárně bohaté fotografické výstavy po celé budově, kterou připravila pečlivě jedna z hereček Barborka Hrbáčková, si mohli diváci pouštět na třech obrazovkách ukázky z široké palety her, od komedií, pohádek, zpěvoher až po známá dramata, které byly odehrány nejenom na loucké scéně, ale i po okolí, pokaždé před vyprodaným hledištěm. Vzpomeňme například Hrátky s čertem, Muži z offsidu, Naši furianti, Ženský boj, Dalskabáty hříšná ves, Limonádový Joe, Na tý louce zelený, Gazdina roba, Postřižiny, Maryša, Ztřeštěná neděle a další. Premiéry se konaly v roce tradičně vždy v březnu či v dubnu a vždy následovalo několik repríz. Režisérského postu se chopil místní divadelní nadšenec Antonín Maňák.

Šestnáctý ročník gurmánské akce O krála slováckej klobásky přilákal návštěvníky z celého kraje.
Slovácko už má svého krále klobásek. Stal se jím řezník z podlužáckého Lanžhota

„Do činnosti divadelního kroužku jsem se zapojil již v roce 1965 jako herec i scénárista. Znovu založit po určité přestávce soubor v Louce nebyl problém, přece jen ale panovala obava, aby vše dobře dopadlo. První divadelní počin se podařilo ovšem obsadit zkušenými herci a diváci nás mohli zhlédnout v pohádce Hrátky s čertem, jejíž premiéra se uskutečnila 3. března 2001,“ zavzpomínal si oblíbený principál ochotníků Antonín Maňák. Jeho posledním režijním počinem byla velmi úspěšná Balada pro banditu, která se hrála v sezóně 2017/2018. Od té doby se loučtí ochotníci odmlčeli z důvodu covidového až do letošního roku. Na oslavu si připravili komedii z vinařského prostředí na Slovácku Rozbité demižony. V sobotním galavečeru před premiérou hry proběhl zábavný autorský program uváděný dvojící Štěpánem Sečkařem a Jaroslavem Šradějů, kde byli po vzoru předávání Oscarů oceňované „úckým divadelním prknem“ současné osobnosti podílející se na činnosti jubilujícího divadla.

Zdroj: Youtube

Po všechny tři dny byl do rozveseleného kulturáku pro diváky vstup zdarma včetně okoštování pochutin z bohatě připraveného rautu. Nechyběla přitom ani degustace vín od místního someliéra Emila Hlahůlka.

Zdroj: Youtube

„Výkony jsou radostné, duchaplné. Je to z nich vidět a cítit. Nejde přitom o nějakou profesionalitu. Tady jde spíše o to společné prožívání toho večera a myslím, že to je to nejdůležitější,“ okomentovala místní herce „duša“ z nedalekého, také úspěšného ochotnického ansáblu, Hroznolhotského spolku Hrozen, Jitka Pavlicová z Hroznové Lhoty. 

Antonín Vrba

Zdroj: Youtube