V adventním čase jsme navštívili také několik předvánočních výstav - například hezkou výstavu "Vánoční kouzlo" v galerii na zámku v Uherském Ostrohu, a také výstavu betlémů ze sbírky pana Peši v městské galerii ve Veselí nad Moravou.

Další naše velké poděkování patří dětem a jejich učitelkám z praktické a mateřské školy ve Veselí nad Moravou za to, že si pro naše klienty a ubytované připravily nádherné vánoční besídky a dárky. Představení nejenže navodila vánoční atmosféru, ale dotkla se srdcí všech přítomných a vnesla do nich radost. Obdivuhodné byly obě besídky, až jsme žasli, jak šikovné jsou děti pod vedením svých zkušených pedagogů.

Mikroregion Nový Dvůr opět velkolepě slavil konec roku.
Silvestr, který nemá obdoby. Vacenovice přivítaly dva tisíce lidí z šesti obcí

Vánoční oslavy u nás v denním stacionáři již tradičně vrcholí připomínáním si vánočních tradic - rozkrajujeme jablíčka, abychom zjistili, zda budeme v novém roce zdraví, pouštíme svíčky v ořechových skořápkách, abychom se dozvěděli, zda se udržíme pospolu, zpíváme společně koledy, předáváme si dárky a na závěr si vždy popřejeme krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do nového roku.

Závěrem chci ještě jednou poděkovat všem našim dárcům, dětem, učitelkám, vojákům i redakci Hodonínského deníku a popřát všem pevné zdraví v novém roce 2024.

Martin Jurček
Denní stacionář Zdislava Veselí, z.ú.