Všechny vzorky byly rozděleny do 10 kategorií a z nich byli vybráni jednotliví vítězové. Mezi vystavenými vzorky byla nejen slivovice, ale také meruňka, broskev, špendlík, jablko, hruška, višňovka, ořechovka, vínovice a další.

Nechyběly ani likéry, mezi kterými zvítězila zázvorovice. Absolutním šampionem se stal se svým vzorkem slivovice pan Radovan Hýža z Uherského Ostrohu.

Petr Kotvald předvedl velkou show na benefičním plese Benatura
Petr Kotvald předvedl velkou show na benefičním plese Benatura. Podívejte se

Součástí koštu kořalek je každoročně také košt krajanců. Letos jich byl rekordní počet, a to 14 vzorků. Krajance jsou typické regionální jídlo, které patřilo do každodenního jídelníčku lidí. Bylo levné a rychlé na přípravu. Každá rodina měla svůj vlastní recept, který se předával z generace na generaci. Jednotlivé recepty se lišily v ingrediencích, které se do krajanců přidávaly, například škvarky, uvařené brambory, povidla, sýr a další. Záleželo na chuti a dostupných surovinách.

Zdroj: Youtube

Vítězem v kategorii krajanců se stala paní Jaroslava Hanáková z Blatnice pod sv. Antonínkem. K poslechu i tanci zahrála cimbálová muzika Višňa z Ostrožské Lhoty. A tak se tančilo i zpívalo. Nálada byla výborná a vydržela do pozdních večerních hodin. Kdo nestihl navštívit letošní ročník, může zavítat do Blatnice opět za rok.