Letošní přehlídka Podzimní divadelní košt přivedla do Veselí množství šikovných tvůrčích souborů. Představili se divadelníci z Lipova - Lipovský výkvět, z Velké nad Veličkou - VOSK, z Hluku - Bumbác, z Ostrožské Nové Vsi - BLIC, a poprvé také divadelní spolek z Veselí nad Moravou - Úplněnahé Divadlo. Speciálním hostem přehlídky bylo brněnské HaDivadlo a k listopadu patřící hra dramatika Václava Havla.

Výjimečný zážitek byl také večerní Vývar herečky a zpěvačky Vandy Kavkové za oponou. Veselané navázali na tradici produkcí místní Základní umělecké školy, které se úspěšně prezentovali na předchozích ročnících. Úplněnahé Divadlo jsou bývalí studenti učitelky LDO Vítězslavy Trávníčkové a působí teď společně i mimo Základní uměleckou školu. Ohlasy na jejich dvě představení Nepravá tvář a Bo ženy svědčí o tom, že se nám ve Veselí zrodila šikovná nová tvůrčí skupina a máme se jistě ještě v budoucnu na co těšit.

Pečlivou a krásnou výpravou a velkým hereckým nasazením překvapili také nováčci z Velké nad Veličkou. Lipovský výkvět po lockdownu přišel o hlavní představitelé, našli ale skvělou náhradu, která slibuje nový příval energie do souboru. V roli Kropáčkové excelovala Helena Jagošová.

Vrbecké hody slavila celá obec od čtvrtka do neděle.
Ohlédnutí za Hody v Hrubé Vrbce. Vrbecká chasa hodovala až do ranního kuropění

Velké radosti malých návštěvníků se těšila hlavně pohádka Kocourek Modroočko s mnoha chytlavými písněmi. Inspirací pro amatérské divadlo přinesli divadelníci z Nitry, jejichž produkce jsou známy nejen na Slovensku ale i v zahraničí, a rozhodně zasáhly i veselské publikum. Balzámem na slovenským divadlem rozjitřené nitro byla veselohra hluckého souboru Bumbác Slovácko sa nesúdí. Živá cimbálová muzika a suverenita představitelů přesenla pohodu a radost do řad diváků, čímž krásně uzavřeli přehlídku.

Daniela Evjáková