Poté, co pracovníci policie dětem ukázali všechny pomůcky, které pro výkon své náročné služby používají, mohly si děti na střídačku obléknout policejní uniformu, nasadit pouta, prohlédnout policejní vysílačku, potěžkat policejní pistoli a prohlédnout si další služební pomůcky. Nejvíce byly děti zvědavé, jak se zapínají blikačky a houkačky, a to jim pracovníci ochotně ukázali a dokonce dětem bylo dovoleno si do služebního auta sednout a vlastnoručně zahoukat. To bylo pozdvižení!

Ale nejen pobavení přinesli příslušníci policie přítomným dětem. Poutavým vyprávěním ze své praxe děti upozornili na možná nebezpečí, která je mohou venku potkat, a poučili je, aby se vyvarovaly sbírat neznámé předměty jako stříkačky, nevybuchlé granáty a podobně, což by jim mohlo přivodit těžké zranění. Raději hned přítomnost těchto nebezpečných předmětů nahlásit - na jaké číslo? A to si již děti pamatovaly ze školy a ochotně zodpověděly všechna tísňová čísla. Přítomné maminky se zase zajímaly o defiblirátor a jeho používání, což pracovníci všem přítomným ochotně předvedli.

Pro děti a všechny přítomné byla návštěva pracovníků Městské policie nejen milým zpestřením prázdninových dnů ale zároveň poučením a povzbuzením pro bezpečné chování v terénu.

Jitka Obrová

Azylový dům Kyjov

Děkujeme paní Obrové za dnešní příspěvek. Konala se i ve vašem okolí zajímavá akce? Zašlete nám fotografie a krátký text na hodoninsky@denik.cz. Rádi je zveřejníme.