Karneval začal úderem druhé hodiny odpolední zatroubením na trumpetku. Na tento signál netrpělivě čekali všichni přítomní, kteří byli seřazeni v maskách za dveřmi společenské místnosti. Sešli se tu například pravěká žena, lesní skřítek, sestřička, lékařka, šašek, kouzelnice a duch.

Karneval byl zahájený veselým ukazovacím tanečkem Ram - sam - sam, u kterého se všichni naladili na další zábavné soutěže, které byly pro účastníky karnevalu připraveny. První soutěžní disciplínou bylo obíhání s vajíčkem kolem překážkové dráhy, poté hledaly děti v prostoru umístěné dvojice pravěkých ještěrů, což nebylo zrovna jednoduché, protože ještěři si byli dost podobní. Ale děti byly šikovné a poskládaly správně všechny dvojice. Následoval malý turnaj v kuželkách a po něm krátká přestávka s občerstvením, protože bylo nutno i během her dodržovat pitný režim a občerstvit se na další soutěže. Poté se všichni zapojili do tanečního reje v maskách, následoval tanec se smetákem, taneční sochy a oblíbená hra limbo, tj. podlézání pod tyčí, kterou nahradil jak jinak než přítomný smeták.

Následovalo skládání velkého puzzle ,,Mášenka“, a zatímco děti pilně skládaly, pracovnice nachystaly židle na další oblíbenou hru - židličkovanou, která nesmí chybět na žádném karnevalu. Poslední disciplínou bylo stříhání zavěšených mlsků, které si děti chodily odstřihnout poslepu, tedy se zavázanýma očima. Zvládly to všechny za starostlivého dohledu svých maminek. A když nastal čas vyhlášení výsledků, nešlo to jinak, než že byli odměněni všichni zúčastnění drobnými dárky.

Společně jsme prožili příjemné odpoledne, během kterého se všichni pobavili i zasmáli, a alespoň na chvilku oprostili od každodenních starostí a pochmurné nálady.

Karneval se všem velmi líbil a děti se dokonce zajímaly, kdy bude další podobná akce.

JITKA OBROVÁ

sociální pracovnice

Azylového domu Kyjov