Už od loňského podzimu jsem si pohrávala s myšlenkou vyrazit pěšky na soutok Moravy a Dyje. Nikdy jsem tam nebyla, takže je to pro mě území nepoznané…a hlavně je to výzva! A výzvy? Ty já přece miluji! 

A tak jednoho sobotního rána nasedáme s kolegyní do vlaku směr na Břeclav.

Jelikož všechny moje cesty vedou k Dyji, tak ani tentokrát nezklamu a vykročíme přes pěší zónu právě k ní a po jejím břehu se vydáváme za naším cílem. Máme před sebou hooodně dlouhou cestu!

Empírový zámeček Pohansko nedaleko Břeclavi  sloužil k loveckým účelům jeho majitelů z rodu Lichtenštejnů
Navštivte antické bohy na zámečku Pohansko. Muzejní expozice vtáhne do historie

První zastávka je Pohansko, které je v tuto denní dobu téměř bez lidí. Následuje zámeček Lány, který zrovna prochází rekonstrukcí a pak už jen široko daleko obora Soutok. 

Musím uznat, že je to nad moje očekávání hojně navštěvované místo. Neustále nás míjí skupinky nadšených cyklistů, ale jen my jdeme pěšky. Místy mám pocit, jako bych se procházela zámeckým parkem. Obora Soutok na mě působí naprosto idylicky, avšak po 20 km, kdy stále nejsme v cíli, začínám být netrpělivá. 

Hodonínský jez je vyhledávanou lokalitou k procházkám místních i přespolních.
Zajímavá místa kolem nás: hodonínský jez nabízí oázu klidu, ale i možnost sportu

Vytrvat se však vyplatí, protože po dalších 3 kilometrech jsme konečně na soutoku Moravy a Dyje. Sice tady není nic moc k vidění, ale radost je obrovská…i když…teď ještě cesta zpátky. To už samozřejmě volíme nejkratší možnou trasu. Cíl splněn. V nohách máme 41,5 klometrů a 55 000 kroků. Jsem nadšená a určitě se na soutok vrátím znovu, ale tentokrát už na kole…

Z této akce se moje nohy pravděpodobně budou nějaký čas vzpamatovávat, ale už teď plánuju trasu o délce 50 kilometrů.

Eva Křižanová