V refrénu se zpívá „Kolem ticho je posvátné, v dálce zvoní rolničky, třpytí se jen vločky bílé a kostelní věžičky, ty strážnické.“, což se odráží i v klipu. Střídají se v něm záběry strážnické zasněžené krajiny a záběry ze studia na muzikanty, sbor Fčeliček a hlavní aktéry Václava Neckáře a malou zpěvačku Vanesku. Závěrem klipu nás herec Lukáš Příkazký (36) pozve na strážnickou dominantu Bílou strážní věž.

Zdroj: Youtube

Skupina Fčeličky původně vznikla před dvaceti lety jako skupina malých holčiček s kapelníkem a jeho kytarou. Ale časem se z nich stala skupina skvělých zpěvaček se zkušenými muzikanty za zády. Zpívají nejen česky autorské písničky, ale dokonale zvládají i převzaté švédské i finské písně skupin Triakel a Värttinä, kterými dokáží roztancovat každé publikum. Právem se proto označují jako World Music Band ze Strážnice.

 

Od 5. prosince můžou návštěvníci zavítat do  Vrbasova muzea a nahlédnout na výstavu „Příběh vánočního stromečku“.
Výstava Vrbasova muzea ve Ždánicích zavede do historie. Tématem budou Vánoce

Za spoluprací s Václavem Neckářem stojí jeden velký splněný sen. Pro zakladatele a kapelníka Fčeliček Zdenka Musila má Václav Neckář a jeho hudba velký význam už od dětství a jednou řekl „Moc bych si přál, aby Václav Neckář nazpíval moji písničku“. V minulém roce se podařilo domluvit, aby Václav a jeho bratr Jan Neckář (72) přijeli do Strážnice a stali se kmotry nového CD Fčeliček Múzy ky. Tím začala kapitola upřímného přátelství mezi bratry Neckářovými a Zdeňkem Musilem se Fčeličkami. V průběhu celého roku připravoval Zdeněk písničku pro Vaška a letos v červnu přijeli bratři Neckářovi, aby mohl Václav píseň nazpívat. Slavnostní premiéru měla písnička i s videoklipem letos v říjnu při velkém koncertu, kterým skupina Fčeličky oslavila 20 let fungování. Bratři Neckářovi se zúčastnili prostřednictvím zdravice, která se promítala na velké plátno, a kterou ukončili slovy „Fčeličky jsou fakt famózní!“.

Alena Brhelová

Zima v Hodoníně očima Radka Mlčka.
Ledové království. Hodonín na začátku adventu oblékl bílý kabát s rampouchy