První materiál nám poskytla naše paní účetní. Moje představa byla dát každému z našich občanů jednu roušku a to se podařilo. Dokonce děvčata ušila i roušky dětské. Hned ve středu dopoledne je náš zaměstnanec všem spoluobčanům, spolu s návodem, jak se o roušku starat, doručil přímo do domu, ještě před zavedením opatření vlády ČR.

Tímto musím poděkovat našim švadlenkám za jejich práci a právem. Ono ušít takovou roušku na neprofesionálním stroji, večer po práci na úkor rodiny, za to patří velký dík, a věřte, že vím o čem mluvím. Po letech jsem oprášila svůj šicí stroj a dala se do díla.

Nezůstalo ale jen u šití pro naše občany. Na výzvu obce se nám sešel dostatek materiálu, a tak zásluhou švadlenek obec darovala hodonínské a kyjovské nemocnici celkem 320 roušek.

Dalším krokem byla distribuce vytvořeného informačního letáčku s užitečnými informacemi a doporučeními, s kontakty na všechny zastupitele a další užitečné odkazy, nabídkou pomoci při nákupu potravin, léků a jiného zboží.

Obědy starším a osamělým seniorům do naší obce vozí pan Poláček z Násedlovic. Na základě nařízení vlády byla uzavřena obecní hospůdka a zrušeny všechny naplánované obecní akce.

Jelikož ale úřední šiml běží dále, tak i přes omezení pro občany, musí být zajištěn provoz obce. Každým dnem také očekáváme dodávku dezinfekce, kterou budeme distribuovat zdarma všem občanům o objemu 0,5 l na obyvatele, ve speciálně označených lahvích s popisem složení a použití.

Je až neskutečné, jak i tato špatná doba ještě více semkla naše občany. Poděkování jím patří i za to, jak přijímají a zvládají nařízení státu ale i obce, vzájemně si pomáhají a jsou ohleduplní. Všichni se již těšíme na společné setkání v lepších časech.

S přáním poklidnějších dnů

Darja Krpalová
starostka obce Karlín