"Včera" nám bylo deset a dnes už jsme v "pubertě", což se do určité míry projevuje i v repertoáru souboru. Pod stálým vedením sbormistryně Mgr. Alenky Žídkové soubor jednou týdně zkouší a zpívá i rytmicky náročné skladby swingu, rumby, waltzu, slowfoxu i pomalého či rychlejšího beatu. Za doprovodu kláves ve tří až čtyřhlasém provedení zaznívají písně nejenom v češtině, slovenštině, ale i v latině a angličtině. Dokonce jsme si na loňských adventních koncertech s úspěchem zkusili i "Pokáčovu vánoční rychlovku." Není nám cizí ani folk a country, prostě zkoušíme zpívat to, co se nám líbí a hlavně, co nás baví. A oceňují to i naši posluchači.

Unikátní izraelský chladicí systém v Hodoníně ročně ušetří 57 milionů kubíků vody, sníží spotřebu o 97 %
Izraelský chladicí systém v Hodoníně ročně ušetří 57 milionů kubíků vody

Pravidelně zpíváme na setkáních jubilantů a na výročních schůzích Městské organizace seniorů Hodonín, ale i klientům Seniorských domovů v okresech Hodonín, Břeclav a v Holíči. Před epidemií "Covidu", která naši činnost na dva roky výrazně omezila jsme zpívali i na výročních schůzích Červeného kříže, pro dárce krve a další společenské organizace regionu. Byli jsme zváni zazpívat i kolektivům seniorů na akcích v okolních obcích a výjimkou nebyli ani koncerty pro klienty Lázní Hodonín, Městské knihovny a návštěvníky různých vernisáží výstav v Hodoníně. I přes tuto vynucenou přestávku doposud SEXTETO PLUS absolvovalo za své působení 180 veřejných vystoupení. Od roku 2010 se také pravidelně úspěšně zúčastňujeme přehlídek pěveckých seniorských souborů na Slovensku, pořádaných každoročně v různých obcích družební Trnavské župy. Rádi si zazpíváme i s kytarou na družebních setkáních seniorů v Hodoníně i v Brezové pod Bradlom nebo na lodi Constancia.

Na Rochusu ukázali návštěvníkům tradice od fašanku do Velikonoc
Na Rochusu ukázali návštěvníkům tradice od fašanku do Velikonoc. Podívejte se

Zvláštní atmosféra adventního období na sklonku roku mění zásadně skladbu programu souboru. Na tradičních Vánočních koncertech v Městské knihovně Hodonín a Domovech seniorů se pak zpívají sakrální skladby, koledy, ale i folkové a populární písně spjaté s obdobím Vánoc a Nového roku. Na adventních společenských setkáních hodonínských seniorů, kterým se pracovně říká "svíčky", jsou účastníkům rozdány i texty koled tak, aby si je mohli společně se SEXTETEM PLUS zazpívat. Při výborném domácím vánočním cukroví a svařeném vínku jim to docela jde.

A co popřát SEXTETU PLUS do dalších let? No především všem hodně zdraví, osobní spokojenosti a radosti ze života. Aby ji mohli rozdávat jiným. Ať se pokaždé, tak jako doposud, těší z toho, když si posluchači začnou s nimi pozpěvovat nebo alespoň poťukávat nohou do rytmu se vzpomínkou na krásné chvíle jejich mládí. A to nám bohatě stačí.