Byli zde zástupci z Velké nad Veličkou, kteří zde měli silné zastoupení, a to celkem 4 soutěžní týmy - "Velický farmáré", "Klub Horňácké slivovice", "Bora Bora" a "Mikusupr". Další tým byl z Blatnice pod sv. Antonínkem s příznačným názvem "Fazola tým", který přijel obhájit své první místo z loňského roku. Kromě nich přijel také tým "A je to" z Veselí nad Moravou, "Baja tým" z Vracova nebo tým "Tatové" ze Strážnice.

Připravit správně škvarky, tak aby byly vzhledově i chuťově nejlepší, není vůbec lehké. I když to tak na první pohled vypadá. Všechny týmy se snažily pracovat tak, aby právě jejich škvarky byly ty nejlepší.

Zdroj: Youtube

Mezi týmy byl také jeden účastník ze Slovenska, ze Senice, a to tým "Sviňuláci", kteří se účastnili již podobné akce na Slovensku, kde obsadili 3. místo. K poslechu přijela zahrát kapela R.I.S.K. z Uherského Hradiště, která doprovodila tuto skvělou akci známými písněmi. A tak se nejen zpívalo, ale i tančilo.

Zábava byla v plném proudu až do večerních hodin. Škvarky i sádlo bylo také k prodeji. A byl o ně opravdu velký zájem. Kdo měl chuť na další zabíjačkové dobroty, mohl si koupit tlačenku, jitrničku nebo ovarovou polévku. Na své si tak přišel každý.

Karosa C 734 upravená jako pojízdný hotel
Na dovolenou v obytném autobuse. Jedno zřejmě vlastnilo i ČSAD Hodonín

Osmičlenná degustační komise zhodnotila podle vzhledu a chuti všech devět vzorků hotových škvarků a vybrala vítěze letošního ročníku. Tím se stal tým "Mikusupr" z Velké nad Veličkou. Na druhém místě skončil tým "Velický farmáré" a třetí se umístil tým "Tatové" ze Strážnice. Všem vítězům blahopřejeme a ostatním přejeme hodně štěstí v příštím roce.