Letošní ročník se nesl v duchu 70. let, kdy k největším ikonám této doby patřila modelka Twiggy, takže kromě krásných kočárků a panenek, které byly pro potěchu oka hlavně ženám a dětem, byly k vidění i krásné šaty a krátké sukně, což zase vyhovovalo mužskému obecenstvu.

Osmikilometrová projížďka byla naplánovaná od domu sběratelky ke kulturnímu zařízení v Malé Vrbce, kde pochod již tradičně zahájil starosta obce Malé Vrbky Igor Vavřík.

Robky Robečky na úvod zazpívaly písně odpovídající době a za doprovodu reprodukované hudby se kočárky rozjely do Kuželova se zastávkou na Zelnicích. Do Hrubé Vrbky zástup kočárků dorazil ve večerních hodinách a po průjezdu vesnicí ukončil svoji jízdu ve Vrbecké hospodě, kde jej přivítal starosta obce Pavel Gráf.

Autoopravna u Strážnice.
Snímky, z kterých mrazí. Podívejte se, jakou škodu napáchala povodeň roku 1997

Letošní průvod doplnily také kočárky ze Zlína, Vlčnova, Velké nad Veličkou a Hodonína. Celkem tedy vyjelo 27 kočárků a až na občasné problémy s kolečky dojel celý průvod zpět do Malé Vrbky, kde budou kočárky čekat na další ročník, který se uskuteční 9. 7. 2023. Pokud však chcete zhlédnout kočárky dříve než za rok, budou k vidění ve Vlčnově od 25. září po dobu dvou měsíců v budově staré školy.

Zdenka Mičková a Robky

Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku-semifinále.
Jen tak si poskočit. Folklorní festival Strážnice ukázal umění mistrů verbířů