Letošním patronem byl  muzikant, skladatel a sběratel písní Jaroslav Smutný. Popřál Stodolní scéně, ať dál hledá pravdu a zpívá písně. A blatničani tomu opravdu dostáli. Krásně se zpívalo s Horňáckou muzikou Petra Galečky a pak slovo převzal DFS Vavřínek Blatnice, díky němuž bylo živě na dvoře ještě dlouho. Společně se sezonou byla zahájena  také výstavu fotografií UrbEx Báry Bachanové, kterou krásně uvedl její pedagog, děkan Janáčkovy akademie múzických umění Petr Francán. 


V průběhu léta byla zde odpremiérována nová autorská hra Divadla oProti s názvem Zažehnutí aneb Blatnický Bajkonur.  Společnými jmenovateli se stal život mladých studentek audiovizuální tvorby, jejich návraty z Brna do rodné vesnice na Slovácku, tradice a jejich bourání, svoboda a nesvoboda. Hru několikrát představili místním i přespolním návštěvníkům na Stodolní scéně, také ale reprezentovali Českou republiku na mezinárodním Festivalu amatérského divadla v Nitře. 

Nechyběl ani program pro rodiny s dětmi, proběhla divadelní dílna o pohádkách a zavítali sem i divadelníčky z bratislavské EDUdramy. S létem a Stodolní sezonou se nebylo možné rozloučit rozloučit lépe, než posezením u výborné hudby z dílny okolních kapel; Shreds, Skuband, Shatoon. 

Daniela Evjáková