Vedení po návratu studentů do škol zvažovalo hned několik variant řešení. Nabízel se pronájem automatů, svěření školního bufetu do rukou externího provozovatele a podobně. Žádné řešení se však nezdálo optimální.

Pak ovšem přišla inspirace z Karlínské obchodní akademie v Praze, kde studenti již léta bufet provozují svépomocí.

Cvičenky Sokola roku 1926.
Zapomenuté životy našich předků. Fotografie svateb, zabijaček a hodů na Slovácku

Tato myšlenka se nám zdála jako absolutně nejlepší a nejvýhodnější pro obě strany – vedení školy zajistí základní potřeby studentů Obchodní akademie a studenti si v praxi vyzkouší, jaké je provozovat vlastní podnik. Naučí se zodpovědnosti, týmové práci, spolupráci a organizaci.

Na půdě Karlínské obchodní akademie, nás velmi mile přivítali, představili svůj koncept a my si tak mohli odvést potřebné know-how. Za jejich přístup i předání zkušeností jim ještě jednou mnohokrát děkujeme! Projekt studentské firmy je realizován pod záštitou nadace JA Czech, za finančního přispění SRPŠ, kterému také mnohokrát děkujeme za pomoc.

Střední škola Strážnice uspořádala pro zájemce o studium tradiční den otevřených dveří.
Střední škola Strážnice otevřela své brány. Nechyběla výstava historických krojů

Zřízení a provozu bufetu se ujali studenti 3. Obchodní akademie. Bufet s názvem „Snack Bar“ najdete v přízemí budovy Obchodní akademie. V nabídce si můžete vybírat z různých druhů baget, sendvičů, balených minerálních i ochucených vod, různých druhů sladkých pochutin a ovoce nebo si můžete nechat uvařit výborný bylinkový čaj od firmy Sonnentor.

Za celý tým Snack Baru

Dana Karská