My jsme byly před týdnem na svatohubertské mši v Bořím lese u Valtic a tam jsme si domluvily s panem Janem Škopíkem návštěvu u nich, v Louce a předání zbraně, kterou vlastnil tchán Zdeněk Jakubčík, dosud člen mysliveckého sdružení v Šakvicích. Ta zbraň - ,,dvojka" - to je myslivecká hantýrka, byla po p. faráři Cyrilu Škopíkovi, který působil v Šakvicích. Pan Jan Škopík byl tak dojatý a zároveň šťastný, že se ta zbraň vrátila do rodu Škopíků, že mu slzy tekly proudem. To bylo opravdu nádherné, moc.

Bílé Karpaty na pomezí podzimu a zimy.
Bílé Karpaty okem dronu. Nebeské výšiny, pasoucí se stáda krav i kapky rosy

Byly jsme tam už vloni a moc se nám v Louce líbilo. Byl s námi i vnouček a ten se těšil na koláče a na to, že si koupí myslivecký odznak. Nádherná mše, perfektní ozvučení, perfektně zvládnutá organizace celé akce.

Zdroj: Se souhlasem Miroslavy Jakubčíkové.

Byli jsme pozváni i na oběd a byl vynikající. Zvěřinové ragú, tři druhy zvěřiny: daněk, jelen sika a muflon, plus tymiánový přeliv. Výborná polévka z bažanta, skvělé víno a slivovice. A koláče přímo výstavní, plus výborná mřížková buchta. Chlapi se pobavili při kávě, nádherná atmosféra a tchán (88 let) si to náramně užil. 

Zdroj: Se souhlasem Miroslavy Jakubčíkové.

Dá-li pán Bůh, rádi pojedeme za rok zase. Všem doporučuji, krásná akce a počasí na jedničku.

Miroslava Jakubčíková