Slavnosti začaly už v pátek odpoledne blokem koncertů hudebních skupin Countrio, popové a funkové kapely I.V.M. z Podivína, kapely Čechomor a slovenské popové kapely King Shaolin.
Hlavním dnem slavností, na který se soustředila pozornost většiny návštěvníků, byla sobota. Za velkého zájmu kolemjdoucích městem prošel průvod s postavami v historických kostýmech v čele s bubeníky.
V parčíku vedle kostela bavili zejména malé návštěvníky šermíři a kejklíři, v tvořivých dílnách bylo možné vyzkoušet práci kováře, malování na kůži, zhlédnout práci se sklem apod. Odpolední program začal folklorním blokem, v němž se představily místní dětské skupiny a zpěváci. V podvečer pak zaplněné náměstí ovládly kapely Iconito, Ready Kirken a legendární Olympic, a také diskotéka.
Nedělní a pondělní program slavností byl už v režii Slováckého krúžku Hodonín a patřil krojovaným hodům a zábavě. V neděli průvod krojovaných párů prošel městem k radnici pro tradiční povolení hodů. Když stárci přesvědčili místostarostu města Vojtěcha Salajku, že mája stojí a je všechno pro hodování a zábavu náležitě připraveno, dostalo se jim povolení hodů. Za to byl místostarosta odměněn sólovým tancem se stárkami i ostatními děvčaty.
Zábava pokračovala i v pondělí takzvanými hodovými dozvuky, Dívky v chlapeckých krojích přijely v podvečer pod máju a všichni se bavili do pozdních hodin.
Josef Horníček, autor je mluvčí radnice v Hodoníně