I přes propršenou noc a chladné počasí se na místě srazu v parku před základní školou sešla spousta dobrovolníků, rodičů i prarodičů s dětmi. „Jsem moc rád, že se zúčastňujete společných výsadeb a máte zájem obnovit zeleň v Hodoníně. Bažantnice byla vždy specifická tím, že měla spoustu zeleně a určitě chceme, aby se sem zeleň znovu vrátila,“ promluvil k účastníkům sobotní brigády starosta Libor Střecha. Šlo již o druhé kolo společného sázení, tentokrát i s doprovodným programem pro děti, které si mohly vyrobit třeba ptačí budku nebo se potěšit s různými zvířátky.  „Doufám, že se to dětem bude líbit a za několik let budeme vzpomínat na tyto akce a říkat, tady ten strom jsem zasadil já, tento jsem zasadil s maminkou, tatínkem, babičkou… Musíme si však říct na rovinu, že tak krásných a vzrostlých stoletých dubů, které tu byly a po nichž zbyla jen torza, se většina z nás nedožije, ale děláme to pro další generace,“ řekl starosta.

Zdroj: Josef Horníček

Tornádo, které se prohnalo zahrádkářskou lokalitou Kapřiska, městskou částí Bažantnice a blízkým Pánovem, zanechalo za sebou obrovské škody. Jenom na území města živel zničil 38 hektarů příměstského lesa. Zmizelo, poničeno a následně pokáceno bylo na 1200 stromů. S obnovou lesa ve spolupráci s Lesy ČR se začalo už na podzim, kdy město zakoupilo 80 tisíc kusů sazenic stromů. První z nich, převážně duby letní, Lesy ČR vysázely na 4 hektarech už koncem loňského roku a výsadba pokračuje i teď na jaře. Na další rok je v plánu výsadba borovicového lesa na Pánově.

Velikonoce na Slovácku, takový byl program akce ,,Fašanky, fašanky, Velká noc ide".
Chlapci proháněli děvčata s pomlázkou. Strážnický Skanzen patřil Velikonocům

Na obnově Bažantnice se rovněž významně podílejí nadace manželů Komárkových – Karel Komárek Family Foundation a Nadace Proměny Karla Komárka. Kromě obnovy zeleně v lesoparku spolupracují na přípravě a realizaci nové podoby parku před školou, modernizaci sportovního areálu a na přestavbě domu přírody.

Josef Horníček