Knihu ilustrovala teprve patnáctiletá studentka hodonínského gymnázia, Alžběta Hubačková. Výstavu obrázků nejen z knihy, ale i další krásná dílka mladinké ilustrátorky je možné si prohlédnout v prostorách knihovny až do konce srpna.

Knihu pro děti psala autorka tři roky. Cesta k vydání tištěné podoby nebyla vůbec jednoduchá, ale autorce se přes řadu překážet nakonec podařilo potřebné finance získat. Sehnala sponzory a velkou část prostředků pokryla sbírka přes crowdfundingový portál Donio. Jedná se o knihu, která na našem trhu doposud chyběla, neboť se týká alternativního léčení pomocí homeopatie.

Zábavné odpoledne přilákalo na Hutník budoucí obyvatele nové městské čtvrti
Zábavné odpoledne přilákalo na Hutník budoucí obyvatele nové městské čtvrti

Příběhy desetileté Celestýnky se odehrávají na Šumavě u její tety léčitelky – homeopatky. Celestýnka si osvojí toto přírodní léčení a díky tajemnému zaklínadlu a kouzelným kuličkám dokáže pomoct kamarádovi při pádu z koloběžky, ulevit od bolesti při skřípnutých prstech nebo zachránit polomrtvou žábu. Cílem autorky bylo přiblížit tuto druhou nejpoužívanější metodu léčení na světě i dětem.

Nyní máte možnost sami posoudit, zda se jí to povedlo. Kniha sice není dostupná v běžné distribuci, ale lze ji zakoupit ve vybraných e-shopech, v Knihkupectví Dvořáková u světelné křižovatky v Hodoníně, nebo vypůjčit v dětském oddělení hodonínské knihovny.