Všichni zaměstnanci naší školy jsou naštěstí velmi kreativní, schopní a nadšení pro svou práci. Žáci jsou šikovní a byli od září připraveni na nezvyklou výuku. Rodiče v Šardicích jsou ochotní, spolupracující a mají k nám  pedagogům důvěru.

Důležité je rovněž to, že  jsme byli schopni zabezpečit materiální vybavení na online výuku nejen pro vyučující, ale i pro žáky. Díky tomuto zvládáme učení v letošním školním roce v rámci možností velmi dobře.

Radujeme se z každého žáka, který sedí ve školní lavici, a proto máme velkou radost, že na začátku dubna došlo k rotační výuce na 1. stupni. Podmínkou je tolik diskutované testování žáků i zaměstnanců. Musím poděkovat všem rodičům za jejich důvěru v nás, pracovníky školy, při provádění testů u jejich dětí. Ve škole vše probíhá v naprosté pohodě za spoluúčasti rodičů i pedagogů.

Jsme rádi, že se nám podařilo zřídit třídu pro žáky rodičů vybraných profesí a umožnili tak žákům výuku pod dohledem pedagogů v budově školy.

Současná situace je pro všechny těžká. Hodně složitá je obzvlášť pro žáky 9. ročníku, kteří dělají přijímací zkoušky. Upravili jsme rozvrh tak, aby tito žáci mohli v rámci skupinových konzultací chodit do školy a připravovat se na, pro ně tak důležitý, den. Všichni jim budeme držet palce. Velkou podporou byla pro ně online návštěva paní starostky Blaženy Galiové, která popřála žákům hodně štěstí při přijímačkách. Vzpomněla na bývalé žáky školy, na které jsme pyšní a vyjádřila přání, aby cesta životem nynějších deváťáků byla dobrá, aby se jim v životě dařilo a byli hrdí na svoji školu a na svoji obec.


Všichni se už moc těšíme na dny, kdy se z oken naší šardické školy budou zase ozývat hlasy a smích žáků. Věříme a doufáme, že to bude brzy.

Jitka Brhlová, ředitelka

Základní škola T. G. Masaryka, Šardice

Děkujeme za příspěvek a těšíme se i na vaše texty a fotografie na hodoninsky@denik.cz.