Celá soutěž probíhala na dvě soutěžní kola. Celkem se této soutěže zúčastnilo 22 mužstev. V mužské kategorii soutěžilo 9 mužstev, ženská kategorie čítala 5 kolektivů. Do dorostu se přihlásily 4 mužstva a jedeno mimo soutěž. V kategorii muži nad 35 let se utkali jen 2 kolektivy.

Celé soutěžní odpoledne proběhlo v duchu fairplay, kdy v mužské kategorii zvítězil Sbor dobrovolných hasičů Velká nad Veličkou, na druhém místě skončil sbor z Mistřína a na třetím místě ze Svatobořic. V ženské kategorii zvítězily Hovorany na druhém místě  Hroznová Lhota a na třetím místě Kuželov. Smíšení dorost vyhrál místní sbor z Hrubé Vrbky, za nimi skončilo družstvo z Vracova a třetí byl Mistřín. V kategorii muži nad 35 let zvítězil Vracov, druhé skončily Milotice.

Hasiče v jejich soutěžení přijel povzbudit starosta okresního sdružení, pan Miroslav Kuchař, tak i starostka krajského sdružení, paní Zdenka Jandová. Soutěž se vydařila, jak po sportovní, tak i kulturní stránce. Taktéž byla hojná účast přihlížejících domácích diváků, i ze širokého okolí. Na dobře připravenou akci patří i dobře připravené občerstvení, které si většina lidí pochvalovala.

Na závěr se uskutečnil nástup družstev, na kterém bylo provedeno závěrečné vyhodnocení a předání hodnotných cen, jež nám věnovali sponzoři, kteří náš sbor podporují. Tím bych všem sponzorům, hasičům, ale i ostatním, co pomáhali zabezpečit tuto soutěž srdečně poděkoval jménem místního Sboru dobrovolných hasičů, i jménem starosty sdružení.

Dalimil Ňorek

starosta Sboru dobrovolných hasičů Hrubá Vrbka