Na naší předváděcí akci tradičních lidových řemesel mají návštěvníci možnost si některé postupy také vyzkoušet. A přímo od výrobců se mohou dovědět množství zajímavých informací. Například jak se vyrábí dřevěné vánoční ozdoby, figurky z kukuřičného šustí, pletené dekorativní výrobky ze šustí, vyřezávané dřevěné figurky a loutky, keramické vánoční ozdoby a figurky do betlémů, staročeský dekorativní perník, perník zdobený marcipánem a polevou, výrobky z včelího vosku, frivolitková krajka, drátované vánoční ozdoby, modrotisk nebo litografie.

Odvážlivci se také mohou dozvědět, co je čeká prostřednictvím lití olova, vyzkoušet draní peří, předení na kolovrátku, nebo si sami něco vysoustružit. Uvedená akce je spojena s prodejem hotových výrobků a ti, kteří se rozhodnou nás navštívit, určitě neodejdou s prázdnou, ale s nějakým dárkem pod stromeček.

Mikulášská nadílka i letos udělala radost hodonínským dětem
Mikulášská nadílka i letos udělala radost hodonínským dětem

Součástí hodonínské akce je doprovodný edukační program "Od Martina po Luciii". Návštěvníci si ho mohou prostřednictvím pracovních listů projít i sami a dovědět se něco o zvycích, pověrečných představách a magických praktikách, které se k těmto světcům vázali.

Prostřednictvím výstavky si mohou tyto světce vyobrazeny na různých materiálech i prohlédnout. Více informací naleznete na našich internetových stránkách www.masaryk.info. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vánoční poutákZdroj: Redakce