Slavnostní otevření této revitalizované části Chaloupek s klidovou zónou, psím parkem i workoutovými prvky proběhne v pátek 24. června 2022 od 16 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zcela nové unikátní herní prvky, stanoviště s úkoly pro děti, nafukovací skákací hrad a překážková dráha, malování na obličej, sladké překvapení pro děti, občerstvení pro malé i velké,  hudební doprovod - DJ a kapela Eldorádo, ukázky sportů s možností vyzkoušení a mnohé další.

#clanek|6775338# 

V prostoru mezi sídlištěm Chaloupky a vznikající Novou tržnicí tak vyrostlo nové dětské hřiště, zázemí pro maminky s dětmi, workoutová sestava pro cvičení i prostor pro venčení psů. Součástí revitalizace budou výměny povrchu cest i městského mobiliáře – nové odpadkové koše, lavičky nebo veřejné osvětlení.

V lokalitě přibude také zeleň, na kterou město myslí. „Celkem zde přibyde téměř 40 nových stromů, 570 keřů, 1200 trvalek a stejný počet cibulovin, téměř 1200 metrů čtverečních trávníku,“ vysvětluje starosta města Veselí nad Moravou Petr Kolář.

Máme radost, že některé zdravé stromy se podařilo zachovat a ošetřit, zakomponovat do prostoru. Podél nově vzniklé komunikace přibyla také podélná parkovací stání. 

Žaneta Jančaříková

Veselí nad Moravou

Dětský pěvecký sbor Rosenka pod vedením paní učitelky Miroslavy Zalubilové byl o víkendu součástí celorepublikového projektu základních uměleckých škol - ZUŠ OPEN, který se uskutečnil ve Valdštejnské zahradě v Praze.
Žáci veselské zušky předvedli to nejlepší na happeningu v Praze