Cílem jízdy bylo propojit historii se současností a představit veřejnosti kouzlo veslařského sportu. Veslaři svou jízdu po Baťově kanálu zahájili v Kojetíně, odkud se vydali na 82 km dlouhou plavbu do Hodonína, kde celý program vyvrcholil prvorepublikovou party spojenou s oslavou 170. výročí od narození T. G. Masaryka. 

Pro veslaře i diváky byl po cestě připraven doprovodný program ve spřátelených městech a veslařských klubech. Mimo jiné historická cyklojízda ve Strážnici, grilování v Otrokovicích, doprovod vodního skútru státní plavební správy z Otrokovic do Spytihněvi a v neposlední řadě také skvělé pohoštění a zázemí pro veslaře v Uherském Hradišti.

Koncert Vacenovjáků dne 16. července potěšil obyvatele Vyškova.
Vacenovjáci roztančili náměstí ve Vyškově. Dešti navzdory. Podívejte se na fotky

„Zástupcům Baťova kanálu v čele s ředitelem Vojtěchem Bártkem patří velké poděkování za skvělou spolupráci v průběhu celé akce. Plavební komory byly výborně připravené a veslaři díky tomu nenabrali žádnou časovou ztrátu, jak jsme se původně obávali,“ říká Filip Švrček, předseda Veslařského klubu Hodonín. Hlavními organizátory akce byli Veslařský klub Hodonín a Baťův kanál.

Filip Švrček