Nápad vyhlásit fotosoutěž vznikl zcela náhodou. Abych byla upřímná, původně jsem chtěla jen zabavit studenty v jedné hodině. Někteří ze třídy měli dopisovat písemky online, tak jsem měla v plánu ostatním zadat úkol, aby jen neseděli u monitorů, ať vyjdou ven a vyfotí, jak vypadá zima u nich před domem. Pak mě ale napadlo, že by se ta myšlenka dala využít pro soutěž, do které se mohou zapojit všichni studenti z celé školy. Každý student, který měl zájem se zúčastnit, mohl poslat 1 fotografii se zimní tématikou. Ve fotogalerii vidíte, že to téma pojal každý po svém. 


Sešlo se nám do soutěže 23 fotografií. Ty jsme pak nahráli na náš školní Facebook a nechali hlasovat prostřednictví lajkování. Hlasování bylo ukončeno ve čtvrtek 21.1.2021 v osm hodin večer.  Autorkou vítězné fotografie s počtem 264 hlasů se stala Denisa Herzánová z 2.E, v těsném závěsu za ní s počtem 256 hlasů se umístila fotografie od Markéty Šťastné z 2.OA a třetí místo s počtem 176 hlasů náleží fotografii Natali Vyktorinové z t3A.


Autorky vítězných snímků si samozřejmě zaslouží gratulaci a drobnou odměnu (první místo poukaz do knihkupectví, druhé nástěnný kalendář a třetí sada fotorámečků). Poděkování si však zaslouží všichni studenti, kteří se do soutěže zapojili, neboť bez jejich aktivity a účasti by ani ten sebelepší nápad na soutěž nemohl být realizován, a pak také všichni ostatní, co se zapojili do hlasování.

Dana Karská

Gymnázium, OA a JŠ s PSJZ Hodonín