Jedenáctý ročník Ženy regionu odstartoval 1. dubna a kdokoliv může do konce května prostřednictvím webových stránek www.zenaregionu.cz přihlásit do ankety zajímavou ženu starší osmnácti let. Chceme tak ocenit poctivou a soustavnou práci žen, kterou okolí vnímá často jako samozřejmou.

Projekt je zaměřený na všechny akční, činorodé a podnikavé ženy, které nenajdete na obálkách časopisů nebo v televizi. Naopak. I přes vše, co pro své okolí dělají, neočekávají žádnou slávu. Často ani poděkování. Proto bych ráda vyzvala všechny, kteří mají ve svém okolí takovou dámu, aby ji bez váhání do ankety přihlásili.

Každý rok se díky Ženě regionu můžeme seznamovat s příběhy žen, které pomáhají nemocným, dětem, seniorům, provozují zvířecí útulky, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu, podílejí se na veřejném životě a svým aktivním přístupem motivují a obohacují své okolí. O vítězkách rozhodnou lidé v hlasování v měsíci červenci a srpnu.

Umístění jednotlivých soutěžících pořadatelé zveřejní vždy u příležitosti  slavnostního vyhlášení regionálního kola v daném kraji. Do té doby bude pořadí účastnic tajné. Absolutní vítězka pro celou Českou republiku se dočká ocenění na slavnostním galavečeru v Senátu PČR v Praze.

DENISA KALIVODOVÁ

zakladatelka projektu