Skoupí na dotazy obyvatelé Strážnice nejsou. Při včerejším Dnu s Deníkem na náměstí nešetřili starostu Rista Ljasovského a zásobili jej svými problémy. Nejvíce je zajímala situace s výstavbou supermarketu, který ve městě chybí. První muž radnice ale také vysvětloval, proč jsou ve špatném stavu dětská hřiště a kdy by mohlo být více laviček v centru.

„Stav hřišť je i mou ostudou, ale jen za poslední čtyři měsíce, co jsem ve fukci,“ hájil se starosta. Konkrétního data, kdy bude stát nový obchodní dům, se lidé sice nedočkali, zato zábavy si užili dost. V programu vystoupili žáci místní umělecké školy, premiéru měl také Marek Pavka, který hraje prý jako jediný na světě na vlastní zuby.

Na supermarket si budou muset počkat

Jedna možnost výstavby supermarketu padla, další varianty jsou během na dlouhou trať. Tak odpověděl starosta Strážnice Risto Ljasovský obyvatelům města, kteří se v anketě uspořádané hodonínským Deníkem vyjádřili, že jim ve Strážnici nejvíce chybí nákupní centrum.

„Když se v této věci nic nedělalo posledních deset let, za čtyři měsíce, co jsem ve funkci, to nedoženu,“ řekl starosta. Ten také místním oznámil, že supermarket plánovaný u hřbitova nebude, Zastupitelstvo jeho výstavbu neodsouhlasilo. Radnice má ale vytipované další lokality. Ty ale neleží na městských pozemcích, proto se prý na nich při nejlepší vůli v nejbližších měsících stavět nebude. Strážnice si proto bude muset na svůj „obchodňák“ ještě počkat. Zatím není podle slov starosty jasné dokdy, ale obchodní řetězce zájem o výstavbu mají. „Měl jsem v poslední době několik jednání. Investoři do Strážnice chtějí. Je jen problém, že si diktují, kde by měl jejich areál stát,“ dodal starosta.

První muž radnice neunikl ani dalším dotazům redaktorů či místních. „A co dětská hřiště? Lidé si v anketě stěžovali, že si děti hrají na věšácích na prádlo či podobných věcech, které nejsou bezpečné,“ ptala se šéfredaktorka hodonínského Deníku Jana Rybová. „Situace s hřišti se změní, až na to bude mít městský úřad peníze,“ reagoval starosta. František Mikulčík z Bratrské ulice vytáhl další problém. „Kdysi byly v ulici dopravní značky se zákazem vjezdu, zůstaly po nich jen držáky. Místo je teď nebezpečné. Policie prý značky nevrátí. Bude se čekat, až se stane neštěstí,“ ptal se. Starosta slíbil pomoc. „To místo neznám, ale určitě zjistím, co se dá dělat.“ řekl Risto Ljasovský.