Deník řešil starosti Veselí

V programu lidé zhlédli například vystoupení mažoretek Duha, žesťového sextetu a dechového orchestru z místní Základní umělecké školy, ale také si vyslechli rozhovor redaktorů s veselským starostou.

Ten se vyjádřil k problémům, jež nedávno odhalila anketa hodonínského Deníku uspořádaná mezi Veselany. Jako největší bolístku dotázaní lidé označili špatný stav Bartolomějského náměstí. „Už minulé zastupitelstvo bylo jen krůček od získání potřebné dotace.

Nakonec se žádost města dostala na sedmé místo a peníze získalo pět nejúspěšnějších,“ přiblížil starosta Martin Bedrava, jak blízko už bylo město k tomu, aby začalo Bartolomějské náměstí opravovat.

Náměstí opraví, když bude za co

Špatný stav historického centra je to, co nejvíce trápí obyvatele Veselí nad Moravou. Odhalila to anketa hodonínského Deníku. Včera redaktoři Deníku zpovídali ve Veselí nad Moravou starostu města před kulturním domem při akci Den s Deníkem. První muž radnice nastínil, že hlavním problémem jsou v případě oprav Bartolemějského náměstí peníze.

„Už minulé zastupitelstvo žádalo o dotace, ale neúspěšně. My se o to teď pokoušíme také. Pokud ale opět dotaci nezískáme, mohu zodpovědně říct, že opravy nezahájíme,“ nastínil stav městské pokladny starosta Martin Bedrava. Vedení města má už zpracované podklady a rekonstrukce, po které lidé volají, by stála přibližně šedesát milionů korun.

I v případě neúspěchu se zastupitelstvo bude o získání financí pokoušet dále. „Jen v tomto roce musíme splatit dvaatřicet milionů korun z úvěrů, které město má. V příštím roce je tato částka menší, takže pak bychom mohli mít lepší manévrovací prostor,“ uvedl první muž radnice.

„A jak to myslíte s tou cestou kolem Chaloupek. To je pěkná hloupost,“ zeptal se jeden z přihlížejících Stanislav Svoboda na hojně diskutovanou silnici plánovanou kolem druhého největšího sídliště ve Veselí nad Moravou. Starosta se za tuto variantu postavil. Podle něj by pomohla plynulosti dopravy. O tom, zda se její budování vůbec uskuteční, ale rozhodnou až zastupitelé, pro které chystá podklady.

Stejně jako v anketě se lidé ptali také na krytý bazén, který podle nich městu chybí. „Mohl by být u školy, tam jsou výhodné podmínky,“ nadhodil před starostou Miroslav Polzner. Podle Bedravy by bylo ale vhodnější jiné umístění, na sídlišti Hutník. Starosta však uvažuje spíše o aqua parku, než o krytém bazénu.