Ten byl po závěrečném hvizdu pořádně rozzuřený. „Soupeř nás nepustil vůbec do hry, bylo to neustále o soubojích, nedokázali jsme si s tím poradit. Čekal jsem větší aktivitu, nějakou fotbalovou myšlenku. Rosice si s námi poradily tvrdým a jednoduchým stylem hry,“ věděl dobře.

Přestože byl Hodonín podle tabulkového postavení v jihomoravském derby favorit, na hřišti to nepotvrdil. „Na rovinu přiznám, že nám chyběla kvalita,“ neskrýval Švantner.

Vyškovští fotbalisté (v bílém) porazili Varnsdorf 2:1.
Krollis měl střídat, místo toho dal vítězný gól. Vyškov porazil Varnsdorf

Jedinou branku klání zapsal až v nastavení druhého poločasu hostující Moučka, který vystřelil Slovanu tři body. „V minulých týdnech jsme doma odehráli slušné zápasy, ale nevstřelili jsme branky, proto jsme jen remizovali. V Hodoníně jsme se konečně prosadili,“ těšilo rosického trenéra Petra Čuhela.

Podle jeho slov však nevyhrál lepší celek. „Byl to remízový zápas. Kvalita fotbalu nebyla kvůli silnému větru bůhvíjaká. Pro nás je to však velmi důležité vítězství, byť jsme byli spíš šťastnější,“ podotkl.

Zatímco hosté slavili zisk tří bodů, hodonínští fotbalisté to od svého kouče pořádně schytali. „Udělal jsem ze sebe vola před celou tribunou, před celým Hodonínem, že jsem chtěl asi vyhrát jen já. Za své vyvádění se stydím, ale nutím hráče, aby se nebáli hrát fotbal. Můžeme klidně prohrát, ale musíme bavit lidi. Takový ustrašený výkon nemůžeme podat,“ tvrdil Švantner.

Fotbalisté Šardic (ve žlutém) porazili Kyjov 3:0.
VIDEO: Šardice v derby porazily Kyjov. Bude to drama až do konce, tuší Opatřil

Domácí porážku mohou naftaři, kterým patří se čtyřiatřiceti body deváté místo, odčinit už ve středu, kdy od půl páté odpoledne přivítají Uherský Brod. „Hrát okamžitě po pár dnech je nejlepší lék. Teď je to jen na hráčích, jak se s tím poperou. Doufám, že potvrdí, že to byl jen jeden nepovedený zápas,“ přál si domácí kormidelník.

O další body budou ve stejném termínu bojovat i Rosice, které doma přivítají poslední Bohunice. „Mužstev je do sestupu namočených dost, navíc to vypadá, že z druhé ligy budou padat moravská mužstva,“ nadhodil Čuhel, jehož svěřencům patří s třiceti body dvanácté místo a na poslední Tatran mají jedenáctibodový náskok.

FK Hodonín - FC Slovan Rosice 0:1 (0:0)
Branka: 91. Moučka.
Rozhodčí: Ehrenberger – Slabý, Kostelník.
ŽK: 4. Dressler – 83. Zezula.
Diváci: 260.
FK Hodonín: Petráš – Dressler, Glushach (46. Langer), Vorel (46. Jáger), Švantner, Kadlec (77. Raisigl), Veljača (62. Guzik), Holek, Bohun (77. Tomovič), Dunda, Mihál.
FC Slovan Rosice: Jágrik – Zezula, Kulík, Novák (85. Dobrovodský), Koláčný (69. Sedláček), Moučka, Novotný, Mazuch, Charles Stanley (92. Kršák), Goj (85. Buchta), Adeshina (46. Fila).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...