Již po závěrečném kole se s kabinou naftařů rozloučili zkušený bek Ondřej Sukup a defenzivní záložník Yegor Glushach. Přípravu však nezahájí ani mladý středopolař Jakub Vorel, který chce vyzkoušet vyšší soutěž. „Trošku mě to zklamalo. Myslím, že třetí liga pro něj byla ještě hodně dobrá. Zatím nevím o žádném konkrétním klubu, kam má namířeno,“ uvedl lodivod.

Tím by měl být kádr směrem k odchodům uzavřen. O své místo v kabině se naopak popere několik nováčků. Do přípravy se v Hodoníně zapojí jedenadvacetiletý kyjovský odchovanec Dominik Opatřil, který odehrál v minulé sezoně 27 duelů v třetiligových Hranicích. „Jedná se o krajního obránce,“ představil Švantner novou tvář.

Na hodonínský region má vazbu i další nováček Jakub Slatinský, který s fotbal začínal v Lužicích. Dvacetiletý ofenzivní záložník odehrál podzim minulé sezony v divizních Kozlovicích, na jaře pak hostoval v Šumperku.

Ofenzivu naftařů jistě posílí zkušený forvard Marek Vintr, který odehrál v dresu brněnské Zbrojovky i devět prvoligových duelů. V minulé sezoně nastupoval v Moravskoslezské fotbalové lize za Zlínsko a na jaře za Bohunice. „Je to známe jméno. S Markem už jsme domluvení na půlročním hostování,“ prozradil stratég.

Nováčky na prvním tréninku ještě doplní dvojice zahraničních fotbalistů. „Připojí se k nám mladý stoper z Chorvatska, kterého doplní ještě jeden obránce z Nových Zámků. Ale to je ještě s otazníkem,“ nechtěl Švantner předbíhat.

Jak to vypadá s klíčovým útočníkem Martinem Holkem, který se v posledním jarním duelu na hřišti Znojma vážně zranil a podstoupil operaci? „Přípravu s námi určitě nezahájí, ale mám z něj radost. Pomalinku začíná fyzicky rehabilitovat,“ dodal bývalý prvoligový gólman.

První přípravný zápas odehraje Hodonín ve středu na hřišti slovenského celku Beluša. V sobotu 10. července se pak v Mutěnicích poměří s béčkem Slovanu Bratislava.